A 2020–2021-es tanévben induló képzések

TÁJÉKOZTATÓ
a négyosztályos gimnáziumi képzésről

A Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium
az alábbi négy-évfolyamos gimnáziumi képzéseket kínálja:

Csoportbontásban tanítjuk: a matematikát, az informatikát, az idegen nyelveket és 11. és 12. évfolyamon az emelt szintű érettségire való felkészítés tantárgyait.

A hozott pontok és központi írásbeli vizsga során legmagasabb pontszámot elért tanulók szóbeli vizsgán/meghallgatáson vesznek részt.

A végső sorrend kialakításához a felvételi eredmény tehát a négyosztályos gimnáziumba jelentkezők számára három fő részből áll elő:

- általános iskolai tanulmányi eredmények,
- a központilag kiadott egységes, kompetenciaalapú magyar nyelv és matematika feladatlapokkal megszervezett írásbeli vizsga,
- szóbeli meghallgatás.

Református egyházi köznevelési intézményként kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a tanuló mögött álló szülők azonos életszemlélettel rendelkezzenek, mint amilyet mi igyekszünk átadni diákjainknak, ezért a szülőket is hívjuk, várjuk egy elbeszélgetésre, amelyen az intézmény részéről az intézményvezető és az intézményi lelkész vesz részt.